Genel Bilgi

ADIM Konsorsiyumu; birbirine coğrafi ve kuruluş tarihi olarak yakınlığı olan, ortak sorunlara ortak çözüm arayan üniversiteler tarafından yürütülen İşbirliği Programı çerçevesinde, lisans ve lisansüstü eğitim-öğretim, bilimsel ve teknolojik araştırma - geliştirme projeleri, sosyal ve kültürel alanlarda yapılacak ortak çalışmalarla ilgili esasları belirlemeyi amaçlar. Ayrıca; ADIM Üniversiteleri eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme, bilimsel, teknik, sosyal ve kültürel üniversiteler arası etkinliklerde işbirliği ve ortak girişimlerde bulunmak üzere bir araya gelmiştir. Bu amaçlar göz önünde tutularak ADIM Üniversitelerinin fizik bölümlerinin bir araya gelmesiyle ilki 2010 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi'nde ADIM Fizik Günleri I, ikincisi 2012 yılında Pamukkale Üniversitesi'nde ADIM Fizik Günleri II, üçüncüsü 2014 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi'nde ADIM Fizik Günleri III adı ile fizik kongre serisi düzenlenemeye başlanmıştır.
 
ADIM Fizik Günleri kongre serisinin devamı olarak dördüncüsü 2015 yılında ADIM Fizik Günleri IV adı altında 28 - 29 Mayıs tarihlerinde Dumlupınar Üniversitesi, Fizik Bölümünde gerçekleştirilecektir.
 
2015 yılı itibariyle 14 üniversite "ADIM Üniversitleri" arasında yer almaktadır. "ADIM Üniversitleri" ile detaylı bilgilere adim.org.tr adresinden erişilebilir.
Son Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2014, Cuma